yılından
bugüne...

Stratejimiz; özellikle yabancı yatırımcılarımızın ilgi odağına yerleşmektedir.

En önemli hedefimiz, kurumsal yatırımcılarımız için yenilenebilir varlıklar edindirme ve daha sonrasında işletilmesi konusunda uzman olarak kalmaya devam etmektir.

Başarımız, rakipsiz uzmanlık, anlayış ve kuvvetli ticari ilişkiler sonucunda oluşan çok yönlü deneyim üzerine inşa edilmiştir.

Eresin enerji yatırım ortaklığının güvenilirlik ve uygulama yetkinliği konusunda sektörde paha biçilmez ve uzun süredir devam eden bir itibara sahiptir.

YAŞAM BOYU İŞLEYECEK ÖNEMLİ PROJELER ÜRETİYORUZ!

Güvenlik, bilgi birikimi ve sürdürülebilirlik bizim için çok önemli olduğundan her zaman deneyimlenmiş ürünleri tercih ederiz. Yapılandırılmış ve referanslı çalışan niteliklerimizle size en iyi kaliteyi sunduğumuza olan inancımız tam!

Odak noktamız müşteri memnuniyetidir. Bunu sadece söylemiyoruz, sürekli ölçüyoruz. Danışmanlıktan proje yönetimine, fiili kurulum, sistem yönetme ve yatırım işletme hizmetlerimize kadar, size mümkün olan en iyi yatırım sürecini sunuyoruz.

parallax background

Sektör İlişkileri

Tüm dünyada, nispeten az sayıda büyük geliştirici tarafından karakterize edilen yenilenebilir enerji endüstrisi, önemli bir küresel erişime sahiptir. 2003 yılından bu yana Alman ortaklı yatırım koordinasyon ve mühendislik süreci yönetimini üstlenmiş ortaklarıyla faaliyetlerini sürdürmektedir.

Kendisinin de müdahil olduğu Enerji santrali için; müşavirlik, işletme ve finansörlük mottosuyla  Eresin Enerji yatırım ortaklığı, yalnızca Avrupa'da toplam  550 MW'ın üzerinde kurulu kapasiteyi temsil eden ortaklarla işlem yapmaktadır ve şu anda varlıkların ortak sahibidir. 

Bu paralelde Avrupa’da yerleşik girişimci,yatırımcı ve enerji tedarikçi paydaş firmalarımızla Türkiye toprakları üzerinde de yatırım ve organik olarak ortaklıklar kurmaktayız. Bu duruma canlı bir örnek vermek gerekirse Almanya’da yerleşik Holding ve yönetim üyelerinden Ulf Cedric Müller-Mecking ve Michael Van de Linde’nin hissedar olduğu 4E Danışmanlık Enerji Sistemleri Yatırım San.Tic. A.Ş. firmamız ile Türkiye’de ortak olarak 20 MW lık enerji sahamızı faaliyete geçirmiş bulunmaktayız.

Strateji

Avrupa'da uzun yıllardır deneyimlendiği üzere, uygun yatırım geri dönüş süreç yönetiminin ve yatırım koordinasyonun birlikte yönetilmesinin gerektiğinin önemini biliyoruz. Dağıtım şirketleri ve enerji paydaşları için sermayelerinin geri dönüştürmeleri ve uygun yatırım koşullarının oluşturulması, Türkiye enerji pazarının hızla kalkınmasında en önemli faktördür.

Eresin enerji yatırım ortaklığı TÜRKİYE ekibi olarak, güneş ve rüzgar enerjisi alanlarında işletme varlıkları için yatırım hedeflerine ulaşılmasını sağlıyoruz. Yalnızca mümkün olan en geniş varlık havuzuna erişim sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda yatırımlarımızın en avantajlı gelir kanalına ulaşmasını sağlıyoruz. 

ESG (Çevresel, Sosyal ve Kurumsal Yönetim)

Avrupa ve dünya düşük karbonlu ekonomilere geçişlerini hızlandırmaya devam ederken ve TÜRKİYE ‘de politikalar geliştikçe, Eresin enerji yatırım ortaklığı özellikle yenilenebilir enerjiye yönelik artan yatırım talebini karşılamak ve daha geniş anlamda ESG hedefleriyle uyum sağlamak için iyi bir konumdadır. 

Varlıklarımız tarafından tasarruf edilen emisyonların ötesinde, tüm faaliyetlerimizde sorumlu yatırım uygulamalarına ve güçlü yönetişime bağlıyız. Bu sorumluluk algımız, yenilenebilir enerji üretmemizi sağlarken aynı zamanda faaliyet alanımızda lider konuma yerleşmemizi sağlamaktadır.

Ekibimiz